وبلاگ آرمانیا

۴ فاکتور مهم برای خرید یک اسکنر مناسب

اسکنرها دستگاه هایی برای ورود عکس یا متن به رایانه می باشند و کمپانی های تولید کننده اسکنر همان کمپانی های تولید کننده چاپگر ها هستند. اسکنر وسیله ای است که به صورت نوری تصاویر، متون و یا دست نوشته ها را اسکن می کند و به تصویر دیجیتال تبدیل می کند. از آن رو به دلیل جاگیر بودن و سختی جا به جایی اسناد، مهمترین انگیزه برای استفاده از اسکنر به وجود آمد.
امروزه به راحتی انبوهی از برگه های جاگیر با کمک اسکنرها به فایل های دیجیتال تبدیل می شوند. هر روزه نوع جدیدی از این ابزار محبوب وارد بازار می شوند و انتخاب هر روز سخت تر می شود. نوشته زیر می تواند شما را در این راه کمک کند.

 

انواع اسناد قابل اسکن

 

بسته به محیط کاری شما اسنادی که باید اسکن شود متفاوت اند از برگه های A4 معمولی گرفته تا کارت ویزیت ها. یک اسکنر خوب باید قابلیت اسکن کردن تمام این اسناد را داشته باشد بدون اینکه از کیفیت اسکن کاسته شود. به این منظور اسکنر باید دارای زائده هایی باشد که تمام اسناد موجود را بتواند نگه دارد. اسکنر hp را در این زمینه بررسی نمایید.

 

سرعت اسکن و مشخصات آن

 

امروزه اسکنر ها ویژگی هایی را دارند که آنها را برای محیط های اداری و تجاری بسیار مناسب می سازد. خیلی از اسکنر های امروزی هولدر هایی را دارند که تا 75 برگه کاغذ را در خود نگه می دارند، که فرایند اسکن را خیلی سریع می کنند. اگر هر روزه با اسکن کردن تعداد زیادی از اوراق دست و پنجه نرم می کنید باید به این ویژگی بیشتر توجه کنید.
تعداد برگه هایی که یک اسکنر می تواند نگه دارد فقط بخشی از فاکتور های مورد نظر برای سرعت یک اسکنر است. فاکتور دیگر تعداد برگه هایی است که اسکنر در دقیقه می تواند اسکن کند. باید این نکته را هم در نظر گرفت که بعضی اسکنر ها این قابلیت را دارند که با پایین آوردن کیفیت فایل اسکن شده سرعت اسکن را بالا ببرند.

 

قابلیت های اتصال

 

بیشتر اسکنر ها قابلیت اتصال به اینترنت را دارند تا بتوانند فایل های شما را در فضای مجازی ذخیره کنند، اما آپشن های دیگر اتصال در اسکنر های مختلف فرق می کنند. این آپشن ها شامل قابلیت سینک شدن با تلفن همراه و همچنین قابلیت عملکرد تحت شبکه و وایرلس می باشند. با سینک کردن اسکنر با تلفن همراه می توانید فایل های اسکن شده را مستقیما در تلفن همراه خود داشته باشید.
عملکرد تحت شبکه مانند عملکرد تحت وای فای و اتصال به اترنت برای شرکت کوچک تا بزرگ مناسب اند. با این کار چند کاربر بدون اتصال فیزیکی می توانند فایل های مورد نظر را اسکن کرده و در سیستم خود داشته باشند.
یک اسکنر معمولی یک یا دو ویژگی از ویژگی های بالا را دارد، نکته در این است که چند نفر می توانند از اسکنر استفاده کنند.

 

کیفیت اسکن

 

آپشن های جدید برای اسکنر ها در مورد کیفیت تصویر امروزه در دسترس است که بنا بر نیاز باید مورد توجه قرار گیرند. مانند تشخیص خودکار متن سند.

 

ویژگی های فیزیکی اسکنر

 

اگر قرار است اسکنر را جایی قرار دهید که از نظر فضا دچار محدودیت هستید مسلما باید علاوه بر کارکرد اسکنر به اندازه آن نیز توجه کنید. خیلی از اسکنر ها با عملکرد خاص مانند اسکن ورقه های بلند، سایز بسیار بزرگی دارند بنابراین به خاطر محدودیت فضا باید از برخی از عملکرد ها صرف نظر کنید. برای آگاهی از آخرین قیمت اسکنر hp می توانید به فروشگاه اینترنتیزنبیل مراجعه نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X